Norwegian loob baasi Helsingisse ja hakkab lendama 13 lennuliinil

Norwegian avab kevadel 2011 lennubaasi Helsingis ning hakkab lendama kokku kolmeteistkümnel lennullinil. Soome-sisestel liinidel algvad lennud 31.03.2011 ja muudel liinidel mai alguses 2011.

Praegused ja tulevased Norwegiani lennuliinid Helsingist on:

  • avatavad Soome siseliinid - Oulu, Rovaniemi
  • senised Skandinaavia liinid - Oslo, Stockholm
  • uued otseliinid mujale Euroopasse - Alicante*, Barcelona*, Kopenhaagen, Kreeta (Chania), London (Gatwick), Málaga*, Nice, Rooma*, Split

Tärniga märgitud lennuliinidele on oluline nõudlus ka algusega Eestist, kuid puudub reaalselt aastaringselt toimiv otselennuvõimalus ning Helsingist otselennud algavd lennud võivad sobida paljudele Eesti klientidele. Norwegiani sihtkohavalik on üllatav - kõikidesse nimetatud sihtkohtadesse juba lendab üks või kaks konkureerivat lennufirmat.

Norwegian on suuruselt kolmas odavlennufirma Euroopas ja SAS'i järel suuruiselt teine Skandinaavia lennufirma.

Helsingi Vantaa lennujaam on üks väheseid suuri lennujaamu Põhja-Euroopas, kus on odavlennufirmade poolt pakutavad teenused pole püsivalt kanda kinnitanud. Hetkel on lendab traditsioonilistest odavlennufirmadest Helsingisse vaid Easyjet paarist sihtkohast ning mitmed odavlennunduse iseloomujooni on ka Helsingisse lendaval Air Berlinil ja Helsingis baseeruvad Blue1 lennufirmal. Aeg näitab, kas klientide eelistused ja harjumised muutuvad.